Klubbens 10 års jubilæum 2015

Klubbens 10 års jubilæum blev behørigt fejret den 16. maj. Vi mødtes ved Motorbyen på Hvidkærvej i Odense kl. 13.00.

Det var ved at skabe lidt trafikale problemer, for det rygtedes ret hurtigt, at der var mange fine biler samlet derude.

Vivi bød velkommen til os alle og håbede, at vi måtte få en god dag og takkede Jens Noer, fordi han ville se os.

Jens fik ordet og ønskede os tillykke med jubilæet og sagde, at man var velkommen til at kigge ind i lokalerne og se de mange fine salgsbiler. Der var også kaffe og wienerbrød derinde, så vi skulle bare forsyne os. Kl. 14.30 kørte vi så i to hold a ca. 25 biler mod Ferritslev - ud på nogle af de små veje, hvor det er kønnest at køre.

Vel ankommet til Ferritslev Fritidshus og parkeret, måtte vi søge indendørs, da det begyndte at regne. Det forhindrede heldigvis ikke grisen i at blive stegt. Herinde var der en øl eller vand til hver, og så gik snakken ellers, indtil grisen var stegt og salaten ankommet, og vi kunne få noget at spise.

René havde komponeret en fødselsdagssang, som alle sang godt med på.

Efter kaffen var drukket, og man havde fået snakket af, hvilket er svært her i klubben, begyndte man at sive hjemad.